Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 29.IV.

 

1.     We wtorek 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W Niedzielę i dni powszednie po Mszy Św. wieczornej sprawowanej o godz. 18:00, będziemy śpiewali Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej. Prosimy o uporządkowanie i przystrojenie kapliczek, krzyży przydrożnych oraz figur Matki Bożej.

2.     Dzisiaj przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Polecamy modlitwom wiernych naszych braci i siostry pomordowanych za wiarę, Kościół i Ojczyznę.

3.     W czwartek 3 maja – Uroczystość N.M.P Królowej Polski. Porządek Mszy Św. jak w każdą Niedzielę. Jest to także Święto Narodowe - 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4.     W piątek 4 maja - I-szy piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 17.00. W tym dniu pomodlimy się za Strażaków z racji wspomnienia liturgicznego ich patrona Świętego Floriana.

5.     W piątek 4 maja o godz. 20:00 zapraszamy na Katechezę Biblijną dla dorosłych.

6.     W sobotę 5 maja o godz. 8.00 z racji I-szej sobota miesiąca Msza Św. i różaniec dla K. Ż. R.

7.     W sobotę 5 maja o godz. 18:30 odbędzie się Grill dla lektorów, ministrantów i kandydatów oraz dla scholi. W związku z tym w piątek 4 maja nie będzie pierwszopiątkowej zbiórki ministrantów. Gorąco wszystkich zapraszamy. Zwłaszcza tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów lub scholi.

8.     W przyszłą Niedzielę 6 maja przypada I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.

9.     Również w przyszłą Niedzielę 6 maja od godz. 17.30 – spowiedź dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, dla ich rodzin i świadków. Następnie o godz. 19.00 pierwsza próba liturgiczna w kościele. Obecność na niej wszystkich kandydatów jest OBOWIĄZKOWA.

10.  Druga próba liturgiczna dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz ze świadkami bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 7 maja o godz. 19:00 w kościele. Bardzo prosimy o obecność na tej ostatniej próbie tak kandydatów jak i ich świadków.

11.  We wtorek 8 maja na Mszy Św. o godz. 18.00  Uroczystość Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. Sakramentu Bierzmowania udzieli J.E. Ks. bp. Rafał Markowski. Powitamy Go o           godz. 17:30 przy budującym się kościele w Passie. Ks. Biskup spotka się z mieszkańcami Passu na modlitwie, w czasie której poświęci naszą nową Świątynię.

12.  Burmistrz Błonia, Rada Miejska i Centrum Kultury w Błoniu zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach związanych z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz świętem patrona strażaków Świętego Floriana. Więcej informacji o planowanych uroczystościach można przeczytać na plakacie w gablocie przed kościołem.

13.  W minionym tygodniu:

- Pożegnaliśmy: + Gabrielę Słomka ( w Jej intencji w darze od uczestników pogrzebu odprawione zostaną 2 Msze Św. )